Od wielu lat nasi studenci i pracownicy angażują się w liczne akcje charytatywne, w tym w naszą własną „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Teraz cała Politechnika zagra z WOŚP. W tym roku do konkursu zgłoszone zostały 43 prace. Do finału zakwalifikowało się 15 uczestników, którzy mieli za zadanie przedstawić wyniki swojej pracy w formie dziesięciominutowej prezentacji. Spośród nich jury wybrało laureatów, którym oprócz trzech głównych nagród zostały przyznane także wyróżnienia. Wszyscy finaliści zyskali możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN oraz bezpłatnego realizowania badań w laboratoriach tej placówki.

Politechnika przystąpiła do porozumienia na rzecz kształcenia w obszarze energetyki jądrowej

W tym roku takich niezwykłych przeżyć kibicom dostarczył m.in. Koszykarski zespół 3×3 w składzie Natalia Popiół, Weronika Mazur, Natalia Ławicka, Patrycja Rogalska. Podczas konferencji TUP, która odbyła się 16 czerwca 2023 r. W Urzędzie Miasta Krakowa, do ról głównych prelegentów zaproszeni zostali m.in.

Eksperci z Politechniki Krakowskiej w Radzie Programowej ds. Rozwoju Systemu Transportowego Miasta Krakowa

  • Dla spółki PKP Intercity – co podkreślono w uzasadnieniu nagrody – dorobek naukowy, jakim wykazała Anna Kaczor jest bezcenny i dlatego zasługuje na wyjątkowe uhonorowanie.
  • Na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej przy współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie odbywają się interdyscyplinarne zajęcia pn.
  • Ministerialny konkurs ma charakter cykliczny.
  • Jana Harasymowicza oraz prof. dr. hab.

We współpracy ze wszystkimi krakowskimi sekcjami organizacja włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Inicjatywa ta również została wyróżniona tytułem „Projekt Tygodnia”. Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata zwrócił uwagę na bardzo ważny wpływ działalności krakowskich uczelni, w tym Politechniki, na miasto i region. plinko simulator – Kształcimy specjalistów w wielu dyscyplinach.

Nowa łąka kwietna i kolejne pół tysiąca wiosennych kwiatów – studenci PK zazieleniają kampus uczelni

– Zastosowanie sieci metaloorganicznych – dzięki możliwości ich modyfikacji – pozwala na kontrolowaną adsorpcję narkotyków oraz kontrolowane podawanie antidotum na zatrucie organizmu. W akcję zaangażowanych jest 120 studentów PK, a przedsięwzięcie koordynuje Kinga Wojciechowska, studentka Wydziału Inżynierii Lądowej. Najbliższe dni będą także pracowite dla wolontariuszy. Wizyty w ośrodkach zaplanowano na 7, 8 i 11 grudnia. Polska Akademia Nauk ogłosiła wyniki zakończonych wyborów do swoich 71 Komitetów Naukowych, rozpoczynających kadencję w 2024 r.

Rozbudowa LIRK, projekty badawcze i doktoraty wdrożeniowe – Krakowskie Zakłady Automatyki nowym partnerem PK

Krystynę Wieczorek-Ciurową oraz mgr. Nowoczesna nauka i dydaktyka nie byłyby możliwe bez rozwoju służącej im infrastruktury. Prof. Andrzej Szarata przedstawił podczas inauguracji liczne nowe inwestycje i plany uczelni w tym obszarze. Jesienią Politechnika Krakowska otworzy oficjalnie w Czyżynach Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej (LAŚ). Jego unikatowa infrastruktura pozwoli na prowadzenie ważnych badań, ekspertyz i analiz dotyczących m.in.

ใส่ความเห็น

อีเมลของคุณจะไม่แสดงให้คนอื่นเห็น ช่องที่ต้องการถูกทำเครื่องหมาย *